ANDROİD APPLE-iOS MOBİL CİHAZLAR

Apple, Samsung’a Para Kazandıracak mi?

Teknoloji dünyasının önde gelen ve yıllardır sıkı bir rekabet içerisinde olan Apple ve Samsung’un adı bu kez tatlı ve dostane bir anlaşma ile gündeme geldi. Yıllardır çeşitli telif hakları ve patent suçlamaları ile gündeme gelen iki dünya markası, bu kez 2018 yılında yapılması öngörülen yeni bir anlaşma ile masaya oturuyor.

Teknoloji dünyasında yarattıkları modern yenilikler, tasarımlar ve icatlarla olduğu kadar girdikleri sıkı rekabet sonrası doğan patent davalarıyla da adlarından sıkça söz ettiren Apple ve Samsung, bu kez 2018 yılında yapacakları bir anlaşma ile gündeme geldi. 2017’nin son çeyreğinde teknoloji otoritelerinin merceği altına alınan iki firma, piyasaya sürdükleri son modelleri Samsung Galaxy S8, Note 8 ve iPhone 8, iPhone X modelleri ile gündeme gelmişti. Satışa sunulan modellerinin tüm dünyada büyük yankı uyandırmasının ardından Apple’ın iPhone X için yapacağı yeni hamlede Samsung’a önemli bir rol vereceği ve bu rolün tam 22 milyar dolara mâl olacağı ortaya çıktı.

Milyonlarca satış rakamı elde ettiği iPhone X modeline 2018 yılında 200 milyon adetlik bir ekran üretimi için Güney Kore menşeili Samsung firmasıyla masaya oturan Apple, Samsung’un kasasına tam 22 milyar dolarlık bir servet aktaracak. Detayları ortaya çıkan anlaşmanın içeriğinde yer alan ayrıntılara göre; iPhone X için ürettiği her ekran modelinden 110 dolar kazanacağı açıklanan Samsung’un, Apple’a yalnızca ekran konusunda değil, batarya ve kapasitör parçaları konusunda da tedarikçi rolü üstleneceği ortaya çıktı.

 

Bir önceki yazımız olan Ios 9.3 Nıght Shıft Özelliği Nasıl Kullanılır Peki başlıklı makalemizde apple, iphone 8 ve Night shift hakkında bilgiler verilmektedir.

Share With Your Friends

Yorum Yazınız

*

Share