İNTERNET

En köşelerdeki WLAN Wifi

Düşük kapsama alanı ve yavaşlik genellikle Wi-Fi sinirini körükleyen faktörler.çözümü profesyonel erişim noktaları kurarak bulabilirsiniz fiyatları 100 euro ‘dan başlıyor

Ofislerde tavana asılı onlarcasını görüşsünüzdür. WLAN Erişim Noktaları ( AP) Bu düz kutular WLAN sinyalinin optimizasyonu için özel olarak dizayn edilmiş araçlardır. İnternet bağlantısı ( Gateway) Güvenlik duvarı ve yerel ağın İP adresinin ve yönlendirmenin belirlemesi Diğer aygıtlardan ayrılması da sunulan diğer özelliklerden. Profesyonel çevrenin aksine WLAN ve ağ özellikleri yerel ev ağında sadece modemin içine sıkıştısından biraz fedakarlik yapılması kaçınılmaz.

Çoğu durumda modem konumu seçilirken en iyi sinyal dağılım konumu yerine çoğu kullanıcı DSL girişne en yakın konumu tercih de edebilmekte. Kabloların durumuna göre kablosuz bağlantı gerektiği kadar yükseğe de konumlandırılmıyor. Buna ek olarak WLAN  standartları var olan teknolojiye göre çok daha hızlı şekilde ilerlemekte. Bu yüzden diğer tüm özellikleri iyi çalışsa  da beş yasındaki model WLAN teknolojisi tarafından geride bırakıldı bile. B unun yanında modemi istenildiği gibi yapılandırmak da büyük efor gerektirmekte dolayısıyla yenı ve pahalı modem satın alıp. sıfırdan başlamayı tercih etmeyebilirsiniz Buna karşın ucuz  modemlerde 2,4 GHz antenler kullanılmakta ( örn. DSL sağlayıcıların ücretsiz verdikleri) dolayısıyla bunu 5 GHZ antenlerle değiştirip yükseltme yapma yoluna da gidilebilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Twitter, Trump'ın kışkırtıcı Kuzey Kore tweet'inin neden silinmediğini açıkladı 2017 başlıklı makalemizde Donald Trump, kuzey kore ve Trump hakkında bilgiler verilmektedir.

Share With Your Friends

Yorum Yazınız

*

Share