Hakkında

Sen ne yazarsan yaz kendin hakkında, sadece karşındakinin gördüğü ve anladığı kadarsındır aslında. İstersen padişahın evladı ol, istersen dağları delip geçen aşık… Seni gören seni anlamadıkça, gözünde bir piresindir sadece… Şimdi, ben sana ne anlatayım ki hakkımda? Ne padişah evladıyım, ne de bir aşık… Koyvermişim dünyaya, nasibime sallıyorum kaşık…

Markabilisim.net 10.10.2017 ’de yayına başlamış olan ana konuları teknoloji, internet ve wordpress olan sonrasında diğer konulardan da (tasarım, oyun, mobil vs.) ile devam eden bir kişisel teknoloji blogudur.

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen Markabilisim.net, amacı her yerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

Beytullah Yıldırım Kimdir

Hemen kısaca kendimden bahsedeyim.SİNOP kentinde, 88’in MART ayında doğmuşum.

Adim BEYTULLAH YILDIRIM 10:03:1988 sinop’ta doğdum. Memleketim Sinop Nalıhan olup doğduğumdan bu yana SİNOP – MERKEZ’de yaşayan ve bu konuda sinop’tan vazgeçemeyen bi sinopluyum… ilkokulu Mehmet aktif ersoydan  mezun oldum lisede bilgisayar dersi gördüm ve  bilgisayar bölümünü tamamladim.

2002 yılı sonunda ilk bilgisayarımla tanıştım. 3 yıl sonra da internetle. Hemen herkes gibi sosyal medya ile başladım. Sonra herkesin birbirini tanıdığı küçük kanallarda arkadaşlıklar kurdum
O günlerde dedim, “Ben bu işten para kazanacağım. İleride kendi şirketimi açacağım.” Şimdilerde bir şirket kurmaktan ziyade işimi iyi yapma arzusundayım aslımda. O süreçte kendimi hızla geliştirdim.
Bu bölüm, sitemi yaparken en zorlandığım bölümlerden birisidir. Oldum olası iş kendimi anlatmaya gelince aklıma söyleyecek pek bir şey gelmez. Lakin gene de elimden geleni yapacağım. Belki bu sefer başarabilirim. Başaramasam da tek tesellim genelde bu sayfanın okuyanı, merak edeninin pek olmaması!

Genelde pek müzik dinlemem ama dinlediğim zamanlar ise pek değişik tarzlardan kişi/grup’ları dinlediğimden kendimi belli bir müzik türünü dinliyor diye tanıtamayacağım bunun haricinde kitap okumaktan, film izlemekten ve yürümekten hoşlanırım. İster istemez teknolojiye ilgim vardır biraz. Biraz tembel, bayağı hareketli, sessiz, sakin birisiyimdir. Ama klavye başında aslan kesilir miyim? Yok, kesilmem…

Nelerden Hoşlanırım ?

Öncelikle araştırmayı, yeni bir şeyler keşfetmeyi çok severim. Bu yüzden sanırım beni teknolojinin bu kadar etkilemesinin sebebi hep bir şeyler öğrenmem olması diye düşünüyorum.

Teknolojinin çoğu dalına sanki uzun süredir anlıyormuşum gibi hemen adapte olabiliyorum. Bu yüzden de çevreden genelde bu nasıl oluyor ?, bu nasıl çalışır ?, şuna bakar mısın ? sorularına maruz kalıp, bu sorulara yanıt vermekten de gayet keyif duyarım.

Bunun dışında yeni bir şey yapmak karakterimden dolayı sürekli beni girişimciliğe itmektedir. Ama ne yazık ki daldan dala atlama hastalığım yüzünden bir şey tamamlayamayıp bu yüzden hevesler içimde kalarak halen yeni girişim peşinde koşuyorum.

 

 

 

Share