APPLE-iOS İNTERNET

Ios 9.3 Nıght Shıft Özelliği Nasıl Kullanılır Peki

Night Shift Özelliği Nedir, Nasıl Aktif Hale Getirilir Night Shift özelliği sayesinde iphone telefonunuzu gece kullandığınız zaman gözleriniz yorulmuyor. Bu özelliği telefonunuzda aktif ettiğiniz takdirde, iphone sizin konumunuza erişim sağlayarak en uygun modu cep telefonunuzda aktif hale getiriyor. Bu özelliğe daha kolay ulaşmanız için ise iphone telefonlara İOS 7 ile beraber gelen Denetim Masası sayesinde erişim sağlayabiliyor olacaksınız. Apple’ın sağlığınızı düşünerek piyasaya sürdüğü bu özellik sayesinde uykuya daha kolay dayanabilir aynı zamanda gündüz vakitleri daha enerjik olabilirsiniz. Çünkü telefona gece itibari ile maruz olunan ışıklar hem gözleri yormakta hem günlük enerjinizi etkilemekte hem de gözlerinizi yormaktadır. Gece bu özelliği aktif hale getirdiğiniz takdirde ise ekran renkleri beyaz ve mavinin tonlarından sıyrılarak, daha çok gözlerinizi yormayan kırmızı tonlarına bürünecektir. Night shift özelliğini manuel bir şekilde kendiniz yapabiliyorken isterseniz otomatik bir şekilde oluşmasını da sağlayabilirsiniz. Şöyle ki özelliği akşam saatlerinde aktif konuma getirebilir, aydınlanma saatlerinde ise ekranın yine kendi konumuna dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Şu şekilde de özetlenebilir: “Gün batımından gün doğumuna kadar” bu özellik aktif kalabilir.

Denetim Masası Nasıl Açılır Peki

Telefonunuzun dokunmatik ekranında parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru sürüklediğiniz zaman denetim masasını da açmış olacaksınız. Eğer ki bu ekranı kapatmak istiyorsanız ekranın üst kısmından parmağınızı aşağıya doğru sürükleyerek ekranı kapatmış olacaksınız. Hatta ki en çok yaptığınız işlemler ne ise bu işlemleri denetim merkezine ekleyerek de işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayarlar menüsünden denetim masasına giriş sağlayacak daha sonra denetim masasında olmasını istediğiniz uygulamaları işaretleyerek işlem sağlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Androıd 7.0 Nougat Yüklü Telefonda Pil Ayarlarına Hızlı Erişim Noktası başlıklı makalemizde Android, Android güncelleme ve androıd 7.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

Share With Your Friends

Yorum Yazınız

*

Share