TEKNOLOJİ Teknoloji Haberleri

Lazer Epilasyonu Nedir? Lazer Epilasyon Fiyatları ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Günümüz teknolojisinde lazer epilasyonunun yeri ayrıdır. Özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Lazer epilasyon yöntemi ile vücutta yer alan kıllardan birkaç seans sonra kurtulabilirsiniz. Bu seanslar vücudunuzun bölgelerine göre değişebilir. Örneğin kıl yoğunluğunun fazla olduğu koltuk altı ile elmacık kemiğindeki tüylerin seans sayıları farklı olacaktır. Lazer epilasyonunun temel çalışma prensibi, yaydığı ışınlar ile kıl köklerini yakarak özellikle kadınları bu dertten kurtarmış olur. Sürekli ağda yapan ve vücudundaki kıllardan bunalmış kadınlar için lazer epilasyonu vazgeçilmez bir nimettir. Kadınlar daha çok dudak üstü, koltuk altı, kol ve bacak bölgelerini temiz tutmaya çalışır. Kişinin hormonal durumuna göre ağda yapma süresi değişiklik gösterir. Tabi bu sürenin kısalması, kişide bıkkınlık uyandır. Bu tür durumlarda tek çözüm ise lazer epilasyon yöntemidir.
Lazer epilasyonunu azımsanmayacak ölçüde erkeklerde kullanır. Daha çok sporcularda görsek de kıllarından kurtulmak isteyen erkeklerin sayısı oldukça fazladır.

Lazer Epilasyonunun Fiyatı Nedir?
En çok merak edilen konulardan biri de lazer epilasyonunun fiyatlarıdır. Öncelikle fiyatları belirleyen birtakım unsurlar vardır. Bu unsurlar ilki ise lazer epilasyon uygulamasının yapılacağı bölgedir. Örneğin kılların en yoğun olduğu bölgelerden biri olan koltuk altı ile kaş arasına yapılacak uygulama arasında elbette bir fiyat farkı olacaktır. Bu tamamen bölgenin kıl durumuna ve alanın büyüklüğüne göre değişir.
Epilasyon fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise lazer epilasyonunu yaptıracağınız merkezdir. Örneğin İstanbul/Nişantaşı’nda yaptıracağınız lazer epilasyonu ile İstanbul/Esenler’ de yaptıracağınız lazer epilasyonu arasında fiyat farkı olacaktır.
Genel olarak ele aldığımızda ortalama tüm vücut lazer epilasyon seans ücreti 1000 ile 1500 lira arasında değişir. Bunun yanında kaş arası ve elmacı kemiği gibi nispeten basit bölgelerin seans ücreti ise 40 ile 60 lira arasında değişmektedir. Görüldüğü üzere fiyatı belirleyen asıl unsur, vücudunuzdaki bölgedir.

Lazer Epilasyonunun Zararı Var mı?
Her uygulamada, operasyonda olduğu gibi lazer epilasyonunun da birtakım sakıncaları vardır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar neticesinde, bu zamana kadar kayıtlara geçmiş herhangi bir ciddi olumsuzluğa rastlanılmadığı belirtildi. Ancak bazı lazer epilasyon cihazları, kişinin derisinin en altına kadar ışınlarını göndererek ciddi hasarlara sebep olabilir.
Lazer epilasyonun yan etkileri ise uygulama sonrasında kızarıklık, yanma, morarma ve kaşıntı olarak sıralayabiliriz. Bu tür durumlar geçicidir ve uygulamadan sonra 1 saat içerisinde iyileşmektedir. Kişinin derisinin hassaslığına göre bu süre biraz daha esneyebilir ve etkileri biraz daha fazla hissedilebilir. Lazer epilasyon uygulaması, iç organlarınıza zarar vermez.

Lazer Epilasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lazer epilasyon seansı öncesi ve sonrasında ağda ve cımbız gibi ürünler kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bilindiği üzere lazer epilasyonu ışınları kıl köklerini yakar ve ortadan kaldırır. Ağda ve cımbızda kıl köklerine zarar verdiğinden dolayı lazer epilasyon uygulamasından başarılı sonuç alma ihtimalinizi ciddi oranda düşürür.
Seansa gelmeden önce mevcut kıllarınızı almanız gerekir. Eğer lazer epilasyonuna kıllarınızı almadan giderseniz, seans esnasında deri üstündeki kıllarda yanacağı için canınız da buna paralel olarak yanacaktır. Seanstan bir gün önce jilet ya da tüy dökücü krem kullanarak kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.
Lazer epilasyon seansından sonra güneşten uzak durmanız gerekmektedir. Aksi halde güneş ışınları uygulama bölgelerine nüfuz ederek lekelenmenize sebep olacaktır. Seanstan sonra 15 gün güneş ışığına maruz kalmamanız gerekmektedir. Zaruri ihtiyaçlardan dolayı dışarı çıkmanız gerekebilir. Bu tür durumlarda en az 40 faktör koruyucu krem sürerek dışarı çıkabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki lazer epilasyon uygulamaları kış aylarında daha çok tercih edilir. Sizde kış aylarında veya bahar aylarında lazer epilasyonuna karar vererek, güneş ışını yüzünden oluşacak risklerinde önüne geçmiş olursunuz.
Lazer epilasyonundan önce uygulama yapılacak alana makyaj yapmayın. Çünkü makyaj, lazer ışınlarını emerek başarı oranını ciddi oranda düşürür. Uygulamadan sonra makyaj yapabilirsiniz.

Lazer Epilasyonu Hangi Aralıklarda Yapılmalı?
Lazer epilasyon uygulamasından çıktıktan sonra bir sonraki seansınız 1,5 ay ile 3 ay arasında olmalı. Belirtilen bu sürenin dışında yapılan uygulama hiçbir fayda sağlamayacağı gibi bundan önce yaptırmış olduğunuz uygulamalarında boşa yapılmış olmasına neden olacaktır. Bu yüzden seans aralarının 1,5 ile 3 ay arasında olmasına özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Honor 10 GT Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde akilli telefon, Android ve Android güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yazınız

*

Share