İNTERNET

Reklamsız İnternet’e Merhaba Deyin

Arama motoru sektörünün tartışmasız lideri Google, son yıllarda dijital pazarlamadan sağladığı gelirler nedeniyle güncel kullanıcılar kadar teknoloji otoritelerinin de tepkisini çekmeye başlamıştı. Son dönemde reklamlar üzerinden sağladığı milyar dolarlık gelirleri nedeniyle bu alanda yoğun bir tempoyla AR-GE yapan Google, kullanıcı dostu bir proje üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Basına duyurduğu haberlerin ardından son noktayı koyan Google, performans konusunda üst düzey verimlilik konusunda çalıştıklarını ve sade tasarımıyla beğeni toplayan tarayıcısı Chrome’a “reklamsız internet” için yerleşik bir eklenti üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yerleşik eklenti konusunda yaptığı açıklamada yalnızca güncel Chrome kullanıcılarını değil, reklamveren şirketleri de olumlu anlamda düşündüklerini ve daha özgür ve temiz bir internet ortamı için çalıştıklarını kaydetti. Daha sağlıklı ve hedef kitleye hitap eden reklamlar için geliştirmelerde bulunduklarını açıklayan basın sözcüsü, 2019 yılına dek sürecek olan yerleşik eklenti konusunda da önemli detaylar verdi.

Özellikle güncel kullanıcıların şikâyetlerine neden olan gereksiz ve rahatsız edici reklamları yerleşik reklam engelleyici eklentilerine dâhil ettiklerini, kullanıcıların internette harcadıkları vakitleri daha iyi değerlendirmeleri için birçok reklam biçiminde iyileştirmeye gidileceğini de sözlerine ekledi. Özellikle tüm tarayıcı ekranını kaplayan, izinsiz ses ve görsel efektlerle kullanıcıların iznini başvurulmayan reklamlara müsamaha gösterilmeyeceğini duyuran Google, Chrome kullanıcılarına daha temiz ve kullanışlı bir alan yaratmanın en büyük hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Bir önceki yazımız olan Ios 9.3 Nıght Shıft Özelliği Nasıl Kullanılır Peki başlıklı makalemizde apple, iphone 8 ve Night shift hakkında bilgiler verilmektedir.

Share With Your Friends

Yorum Yazınız

*

Share