TEKNOLOJİ

Volkswagen elektrikli otomobiller için milyarlar harcıyor HD VOLKSWAGEN

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi VW Pazartesi yapılan açıklamada, 2025 yılına kadar 80 yeni elektrikli otomobil modelinin çok markalı Volkswagen Group tarafından üretileceğini ve markanın asıl hedefinin 2030 yılına kadar toplamda 300 modelin elektrikli versiyonunu tüm Dünyaya sunmak olduğunu belirtti.
Alman otomobil üreticisi elektrikli otomobillerde öncü marka TESLA‘yı yerinden etmekte ısrarcı gözüküyor çünkü VW daha şimdiden 2025 hedefleri için 10 milyar Euro harcamış durumda. Geçtiğimiz yıllarda otomobil piyasasını sarsan “dieselgate” skandalı Volkswagen‘i stratejik bir kaymaya zorladı ve marka şimdilerde ürettiği otomobiller için sıfır emisyonlu alternatifler geliştiriyor.

VW, piyasada yeri büyük ölçüde genişleyen elektrikli otomobil segmentindeki filosunu güçlendirmek için en az dört mega fabrikaya eş değer bir kapasiteye ihtiyaç duyacak. Ayrıca markanın CEO’su yaptığı açıklamada “Bahsedilenlerin aksine elektrikli araç hedeflerimize fon sağlamak için varlık satmaya gerek duymuyoruz, son iki yılda dizel skandalı nedeniyle yaşadığımız mali sorunlar geride kaldı ve 2025 ve 2030 hedeflerine yapılacak yatırımlar için mali açıdan iyi konumlandık” dedi. Son olarak Volkswagen‘in tüm Dünyada en çok satan modeli Golf‘ün elektrikli modelinin 2020‘de satışa sunulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Android için en iyi para kazanma uygulamaları (2017) başlıklı makalemizde Android ve yazilim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yazınız

*

Share