TASARIM VE YAZILIM

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu!

Yeni sürümünün internete düşmesinden sonra Winamp 5.8 resmi olarak kullanıma sunuldu.

 

Bir dönemin efsane müzik yazılımı Winamp geçtiğimiz günlerde internete düşmüştü. Yazılımın bu sürümünün internete düşmesiyle beraber geliştirdiği firma Radionomy, Winamp 5.8’i resmi olarak indirmeye açtı.

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle!

Uzun süredir sessizliğini koruyan bir döneme damgasını vuran efsane Winamp, geçtiğimiz günlerde geri döneceğinin sinyallerini vermişti. 2014 yılından bu yana güncellenmeyen yazılımla ilgili bu haber teknoloji dünyasında nostalji sevenlerin ilgisini çekmişti.

Açıklamanın yapılmasının ardından Winamp 5.8 Beta sürümü internete sızdırılmıştı. Kimin tarafından yapıldığı belli olmayan bu sızıntı sonucunda geliştirici firma Radionomy, yazılımı erkenden indirmeye açmaya karar verdi. Ücretsiz oarak yüklenebilen yazılım geliştirici firmanın internet sitesinden indirilebiliyor. Siz de bu yazılımı bilgisayarınıza kurarak deneyebilirsiniz.

Winamp tarihi

İlko larak 0.20 sürümü ile 21 Nisan 1997’de kullanıma sunulan yazılım basit ve kolay arayüzü ile o dönemin en popüler MP3 çalar yazılımı olmuştu. MP3’ün yasallığının tartışıldığı günlerde sürekli güncelleme vermesi ve birçok formatı çalabilmesiyle popüler olan Winamp, bilgisayardan mobil cihazlara geçilmesiyle beraber eski popülerliğini kaybetti.

 

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi geri döndü başlıklı makalemizde microsoft, visa ve windows10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Share With Your Friends

Yorum Yazınız

*

Share