İNTERNET

Yattığı Yerden Bitcoin Üretiyorlar Uyanın

Kripto para birimi sektörünün son dönemde gözdesi hâline gelen Bitcoin, bu kez Hollanda’da adını tuhaf bir haberle duyurdu. Özellikle 2017’nin son çeyreğinde hızlı bir yükselişe geçerek, küçük, orta ve büyük ölçekli yatırımcıların ilgi odağı hâline gelen ve ABD merkez bankası tarafından da mercek altına alınan dijital para birimi Bitcoin, ülkemizde olduğu kadar dünya çapında da geçen her gün yeni bir haberle gündeme geliyor. Bu kez farklı bir sistemle karşımıza çıkan dijital para birimi, yalnızca değeriyle değil, üretim şekliyle de oldukça ilgi çekici.

IoHO isimli Hollandalı bir firma, vücut ısısından elde ettiği enerji ile Bitcoin üreten bir sistem sayesinde adını duyurdu. Müşterilerinin yattığı yerden para kazanmasını sağlayan bu sistemle adını duyuran firma sahibi Manuel Beltran, yeni bir akım başlatmak istediğini ve karşılığını aldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Şu an için 37 kişilik bir ekiple çalıştıklarını ve bugüne kadar 127 bin 210 miliwatt’lık bir enerji ürettiklerini, bu enerji sayesinde ise yaklaşık 17 bin Bitcoin elde ettiklerini açıklayan Beltran, elde edilen coinlerin yalnızca %20’ini firmanın devraldığını açıkladı. Kalan %80’inin yattığı yerden enerji üretimiyle bitcoin üretimine fayda sağlayan kişilere teslim edildiğini ve yoğun ilgi nedeniyle projenin global sahada yaygınlaşmasını öngördüğünü sözlerine ekledi.

 

Bir önceki yazımız olan Reklamsız İnternet'e Merhaba Deyin başlıklı makalemizde chrome, google ve google eklenti hakkında bilgiler verilmektedir.

Share With Your Friends

Yorum Yazınız

*

Share